crooce.com - jednoducho a bezpečne!

Nastavenie FTP účtu pre FileZilla (Apple macOS)

Nahrajte svoju webovú stránku na server pomocou aplikácie FileZilla.

Služba Hosting
Publikum Webový dizajnér
Čas 5 min.
Nástroje

Aplikácia FileZilla je multiplatformný, aktívne vyvíjaný FTP klient distribuovaný pod licenciou GPL [1]. Okrem protokolu FTP ponúka podporu zabezpečenej verzie FTPS a podporu protokolu SFTP [2]. Komerčná verzia FileZilla Pro [3] disponuje navyše podporou protokolu WebDAV a podporou prenosu súborov na rôzne cloudové služby (Amazon S3, Microsoft Azure Blob and File Storage, Google Cloud Storage a ďalšie).

Svoju popularitu si medzi webovými vývojármi získala najmä svojimi prvými verziami pre bezkonkurenčnú rýchlosť a vynikajúcu interoperabilitu. FileZilla je často odporúčaným referenčným FTP klientom webhostingových spoločností. Inštalačné súbory sú dostupné bezplatne na prevzatie na webových stránkach projektu [4].

Nastavenie FTP účtu v aplikácii FileZilla na platforme operačného systému macOS spoločnosti Apple je veľmi jednoduché a nezaberie vám viac než pár minút. V tomto dokumente nájdete všetky potrebné informácie.

Predtým, než začnete

Uistite sa, že máte pripravené nasledujúce údaje:

 • názov FTP účtu, ktorý si želáte nastaviť,
 • prístupové heslo k FTP účtu.

Nastavenie FTP účtu

Pre nastavenie FTP účtu v aplikácii FileZilla na platforme operačného systému macOS spoločnosti Apple postupujte nasledovne:

 1. Otvorte aplikáciu FileZilla.

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre FileZilla (Apple macOS)
 2. V menu „File“ vyberte položku Site manager....

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre FileZilla (Apple macOS)
 3. Vytvorte novú reláciu kliknutím na tlačidlo New Site.

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre FileZilla (Apple macOS)
 4. Aplikácia FileZilla umožňuje jednotlivé relácie pomenovať. Názov relácie slúži pre vašu lepšiu orientáciu a jeho voľba je len na vašom uvážení.

  Zadajte názov relácie a zadanie potvrďte stlačením klávesy Enter.

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre FileZilla (Apple macOS)
 5. V pravej časti dialógového okna zadajte názov serveru ftp.crooce.com (položka Host) a vynúťte šifrovanie FTP spojenia voľbou Require explicit FTP over TLS (položka Encryption).

  Vo výberovom boxe zvoľte autentifikáciu prostredníctvom mena a hesla – hodnota Normal (položka Logon Type). Zadajte prihlasovacie meno a heslo FTP účtu, ktorý si želáte nastaviť (položky User a Password).

  Zadanie potvrďte kliknutím na tlačidlo Connect.

  Upozornenie: Uistite sa, že ste prihlasovacie meno FTP účtu zadali správne. Často sa vyskytujúcou chybou pri konfigurácii FTP pripojenia je zámena prihlasovacieho mena a názvu FTP účtu. Prihlasovacie meno FTP účtu je vždy vo formáte [názov domény v základnom tvare]-[názov FTP účtu] napr. modrakrabica.sk-mrkvicka.

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre FileZilla (Apple macOS)
 6. V prípade, že je to vaše prvé použitie aplikácie FileZilla, budete vyzvaní na nastavenie spôsobu uloženia prihlasovacích údajov. Aplikácia FileZilla v závislosti na vašich preferenciách môže (voľby Save passwords a Save passwords protected by a master password) alebo nemusí (voľba Do not save passwords) uchovávať prihlasovacie heslá jednotlivých relácií.

  Vyberte spôsob uchovávania hesiel.

  V prípade, že si želáte prihlasovacie heslá ukladať v úložisku aplikácie FileZilla, odporúčame vám nastaviť tzv. master heslo, ktorým bude úložisko hesiel chránené (voľba Save passwords protected by a master password). V tomto prípade zadajte vami zvolené heslo (položky Master password a Repeat password).

  Zadanie potvrďte kliknutím na tlačidlo OK.

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre FileZilla (Apple macOS)
 7. Gratulujeme, váš FTP účet je nastavený.

Upozornenie

Tento návod bol vyhotovený s použitím počítača s operačným systémom Apple macOS High Sierra vo verzii 10.13.6 a aplikáciou FileZilla vo verzii 3.34.0. V prípade použitia odlišnej verzie operačného systému a/alebo aplikačného vybavenia sa môžu informácie a postupy v dokumente uvedené primerane líšiť, môžu byť nepresné a/alebo nesprávne. V prípade akýchkoľvek nejasností vám odporúčame sa obrátiť na technickú podporu výrobcu vášho zariadenia.

Úsek služieb zákazníkom

Potrebujete poradiť?

Operátori úseku služieb zákazníkom vám radi poradia každý pracovný deň od 9:00 - 18:00.

Kontaktujte nás