crooce.com - jednoducho a bezpečne!

Nastavenie FTP účtu pre Cyberduck (Apple macOS)

Nahrajte svoju webovú stránku na server pomocou aplikácie Cyberduck.

Služba Hosting
Publikum Webový dizajnér
Čas 5 min.
Nástroje

Aplikácia Cyberduck je jedným z najpopulárnejších multiprotokolových klientov určených na prenos súborov na platforme operačného systému macOS spoločnosti Apple. Okrem protokolu FTP, zabezpečenej verzie FTPS a protokolu SFTP podporuje prenos súborov na rôzne cloudové služby (Amazon S3, Backblaze B2, Google Drive, Microsoft Azure, OpenStack Swift a ďalšie).

Aplikácia Cyberduck je slobodný softvér (FLOSS [1]), je distribuovaná pod licenciou GPL [2] a jej zdrojové kódy sú k dispozícii na prevzatie vo verejnom repozitári na GitHub-e [3].

Nastavenie FTP účtu v aplikácii Cyberduck na platforme operačného systému macOS spoločnosti Apple je veľmi jednoduché a nezaberie vám viac než pár minút. V tomto dokumente nájdete všetky potrebné informácie.

Neprehliadnite

Napriek tomu, že aplikácia Cyberduck je voľne dostupná [4] na stiahnutie na domovskej stránke projektu [5], alternatívne ju môžete na platforme macOS zakúpiť z obchodu AppStore [6]. Jej zakúpením podporíte vývojárov a prispejete tak k jej ďalšiemu rozvoju [7].

Predtým, než začnete

Uistite sa, že máte pripravené nasledujúce údaje:

 • názov FTP účtu, ktorý si želáte nastaviť,
 • prístupové heslo k FTP účtu.

Nastavenie FTP účtu

Pre nastavenie FTP účtu v aplikácii Cyberduck na platforme operačného systému macOS spoločnosti Apple postupujte nasledovne:

 1. Otvorte aplikáciu Cyberduck.

 2. V ľavej časti nástrojového panela kliknite na ikonu Open Connection.

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre Cyberduck (Apple macOS)
 3. Vo výberovom boxe v hornej časti dialógového okna zvoľte typ protokolu FTP-SSL (Explicit AUTH TLS).

  Zadajte názov serveru ftp.crooce.com (položka Server).

  Zadajte prihlasovacie meno a heslo FTP účtu, ktorý si želáte nastaviť (položky Username a Password).

  Vaše prihlasovacie údaje sú štandardne uložené v bezpečnom úložisku operačného systému Keychain (položka Add to Keychain).

  Zadanie potvrďte kliknutím na tlačidlo Connect.

  Upozornenie: Uistite sa, že ste prihlasovacie meno FTP účtu zadali správne. Často sa vyskytujúcou chybou pri konfigurácii FTP pripojenia je zámena prihlasovacieho mena a názvu FTP účtu. Prihlasovacie meno FTP účtu je vždy vo formáte [názov domény v základnom tvare]-[názov FTP účtu] napr. modrakrabica.sk-mrkvicka.

  Báza znalostí / Návod / Nastavenie FTP účtu pre Cyberduck (Apple macOS)
 4. Gratulujeme, váš FTP účet je nastavený.

Upozornenie

Tento návod bol vyhotovený s použitím počítača s operačným systémom Apple macOS High Sierra vo verzii 10.13.5 a aplikáciou Cyberduck vo verzii 6.6.2 (zostavenie 28219). V prípade použitia odlišnej verzie operačného systému a/alebo aplikačného vybavenia sa môžu informácie a postupy v dokumente uvedené primerane líšiť, môžu byť nepresné a/alebo nesprávne. V prípade akýchkoľvek nejasností vám odporúčame sa obrátiť na technickú podporu výrobcu vášho zariadenia.

Úsek služieb zákazníkom

Potrebujete poradiť?

Operátori úseku služieb zákazníkom vám radi poradia každý pracovný deň od 9:00 - 18:00.

Kontaktujte nás