Warta má potenciál zatriasť webhostingovým trhom na Slovensku a prebrať ho z jemnej letargie...

Tomáš Palovský
zástupca šefredaktora PC_SPACE

Revolučná registrácia slovenských domén – webhostingová karta warta

Slovensko je prvou krajinou v Európe s možnosťou registrácie domén pomocou stieracej karty.

crooce.com – the internet company, s.r.o., dnes predstavila nový, revolučný spôsob registrácie slovenských národných domén prostredníctvom stieracej webhostingovej karty warta.

"Registrácia slovenských domén predstavovala ešte donedávna administratívne komplikovaný proces vyžadujúci uzatváranie zmlúv a úhradu faktúr. Registrácia trvala pritom často aj tri dni. Webhostingová karta warta tento proces výrazne zjednodušuje a prináša bližšie k ľudom," uviedol Richard Willmann, riaditeľ spoločnosti crooce.com. "Zaregistrovať .sk doménu si dnes môže každý, a to za pár minút, on-line, 24 hodín denne, 7 dní v týždni," dodal.

Webhostingová karta warta, ktorú od začiatku apríla predávajú významní maloobchodní predajcovia výpočtovej a kancelárskej techniky a vybrané pošty, umožňuje majiteľovi stať sa v priebehu niekoľkých minút držiteľom dôveryhodnej .sk domény vystihujúcej jeho podnikanie, povahové vlastnosti alebo meno.

Za cenu 1 190 Sk získa zákazník na obdobie 12 mesiacov okrem registrácie .sk domény aj balíček webhostingových služieb umožňujúci zriadenie 64 účtov elektronickej pošty alebo prevádzku webovej stránky v celkovom rozsahu 1 GB.

"Zákazníkov očakávame najmä z radov malých podnikateľov, pre ktorých bude jednoduché vytvorenie ľahko zapamätateľnej adresy pomocou v začiatkoch ich podnikania. Veľký záujem registrujeme aj z radov študentov a mladých ľudí – tí chcú mať originálny .sk e-mail alebo web, ktorý by ich vystihoval," povedal Richard Willmann.

"Podobný koncept funguje zatiaľ iba v USA. Do Európy prichádza stieracia webhostingová karta cez Slovensko," uzatvára Richard Willmann.

Kontaktné informácie

Richard Willmann, rwillmann [at] crooce [dot] com

O spoločnosti crooce.com – the internet company, s.r.o.

Spoločnosť crooce.com – the internet company, s.r.o. je poskytovateľom služieb registrácie domén, prevádzky webových lokalít (webhosting), prenájmu serverov a kolokačných služieb. Komerčné poskytovanie služieb začala v apríli 2008, kedy oficiálne predstavila unikátny webhostingový produkt – kartu warta.

O webhostingovej karte warta

Stieracia webhostingová karta warta je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob registrácie vlastnej slovenskej domény (napr. v tvare www.vasafirma.sk alebo www.novak.sk) bez zmlúv a faktúr.

Zákazník jej kúpou získava na obdobie 12 mesiacov okrem samotnej domény aj balíček webhostingových služieb pozostávajúci z 1 GB priestoru pre e-maily / web / databázu, 64 + 64 účtov / presmerovaní elektronickej pošty, antispam, antivírus, webmail, 64 FTP účtov, podporu skriptovacieho jazyka PHP, štatistiky prístupov, databázu MySQL a komfort pri správe prostredníctvom aplikácie na manažment webhostingových služieb Service:manager.

Kartu warta je možné aktivovať v priebehu niekoľkých minút on-line, 24 hodín denne na www.warta.sk. Pre zákazníkov je dostupná za cenu 1 190 Sk vrátane DPH u významných maloobchodných predajcov (AFID, digipro, NAY Elektrodom, Shark Computers), distribútorov výpočtovej a kancelárskej techniky (ASBIS, Data, eD`system), na vybraných prevádzkach Slovenskej pošty ako aj u internetových obchodníkov (www.hej.sk, www.realshop.sk).


« späť